4. Csütörtök: Tisza-tavi Ökocentrum és a Tisza-tó

ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK:

Indulási idő: 08:00
Indulás helye: Hotel Eger&Park szálloda parkolójából: Szálloda u. 5. [Térkép]
A gépkocsival érkezők részére kedvezményes (500 Ft/nap) parkolási lehetőség a szálloda zárt parkolójában.
Visszaérkezés Egerbe az indulás helyére:  kb. 17:00-19:00 óra között
Szállítási díj: bruttó 7.999 HU Ft/fő

• A részvételi díj tartalmazza: az utazást oda-vissza, kényelmes, komfortos, légkondicionált gépkocsival. A gépkocsi kötelező és Casco biztosítását. A  gépkocsivezető díját, a parkolási díjakat, esetleges sztrádadíjat, útdíjat. Idegen nyelvű (angol, német) utaskísérőt.
  • A részvételi díj nem tartalmazza: a betegség-, baleset- és poggyászbiztosítást. Az utazáson kívüli más egyéb szolgáltatások díját (belépők, étkezés stb.)
  • A gépkocsit a meghirdetett részvételi díjjal minimum 10 fő jelentkezése esetén indítjuk.
  • A programtól vagy a létszámtól eltérő igény esetén egyedi árajánlatot adunk.
  • A rajtunk kívülálló körülmények miatti programváltoztatás jogát fenntartjuk.
  • A tervezett napi programtól való eltérés, vagy más napokon történő utazás igényekor, illetve 10 főnél kisebb létszám esetén, kérésére egyedi árajánlatot tudunk adni!

PROGRAM:

Kb. idő Részletes program leírás Költség/fő
08:00 – 08:30 mozgasserultUtazás autóbusszal a Mezőkövesdre, az UNESCO által a Kulturális Világörökség részévé nyilvánított Matyó népművészet központjába. 0 Ft
08:30 – 10:00 mozgasserultA matyóföldi tájházak és népi mesterségek megtekintése:
Bútorfestő Alkotóház és Hímzőház, Mézeskalácsház, Tűzzománcos ház,
Festőművész és Szövőház, Üvegcsiszoló alkotóműhely, Fazekas Ház.

Fakultatív

10:00 – 11:00 mozgasserultUtazás a magyar falvakon keresztül Poroszlóra, a Tisza-tavi Ökocentrumhoz. 0 Ft
11:00 – 12:00 mozgasserultTisza-tavi vízi sétány megtekintése, száraz lábbal séta a madárrezervátumban. Fakultatív
12:00 – 16:00 mozgasserultFakultatív, gazdag program a Tisza-tavi Ökocentrumban, közben ebédelési lehetőség. Európa legnagyobb édesvízi akváriuma, Vidrák látványetetése, 3D mozi, kiállítás a Tisza-tó növény és állatvilágának bemutatása, szabadidő park: dámszarvas-bemutató, kormorántelep és pelikántó, vidra külső kifutója és medencéje, jégmadár-les, halász-skanzentájházkalandbejáratékszer- és mocsári teknős bemutató, szitakötő ház, aranysakál-kifutó.

Fakultatív

16:00 – 18:00 mozgasserultUtazás vissza, a magyar pusztán át Egerbe 0 Ft